Mapa (klikalna)

XI Międzynarodowe Targi Stacja Paliw 2004, 12-14 maja 2004

Organizator - Polska Izba Paliw Płynnych
Warszawskie Centrum Wystawiennicze EXPO XXI,
ul. Prądzyńskiego 12/14
Godz. 10.00-17.00
Statystyki targowe*
170 wystawców z Polski i zagranicy
5 koncernów - Orlen, Lotos, BP, Lukoil, Slovnaft
17 wyrobów zgłoszonych do konkursu o tytuł "Produkt Roku 2004"
330 firm już skorzystało z prerejestracji - rezerwując sobie spotkanie z ekspertami podczas targów
3 dni konferencji, szkoleń, seminariów
* na dzień 20 kwietnia 2004

Pierwsze takie targi w Unii Europejskiej

Tegoroczna edycja targów Stacja Paliw 2004 przypada w historycznym momencie - w pierwszych dniach członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Czy branża paliw jest przygotowana do konkurencji w europejskim gronie? Jaka jest kondycja niezależnych właścicieli stacji paliw? Co trzeba zrobić, by móc się rozwijać nie tylko na krajowym, ale i na europejskim rynku?
Odpowiedzi na te pytania poszukają na pewno zarówno wystawcy targów Stacja Paliw 2004, jak i zaproszeni goście. Polska Izba Paliw Płynnych - organizator targów - liczy na masowy udział w targach przedstawicieli rożnych środowisk branżowych: głównie właścicieli stacji paliw i ich pracowników, ale i szefów baz paliw, rożnego rodzaju firm związanych z rynkiem paliw, m.in. firm transportowych, warsztatów samochodowych, ale i indywidualnych kierowców. Po raz pierwszy bowiem oferta targów skierowana jest do czterech grup odbiorców:
właścicieli stacji, a nawet baz paliw,
właścicieli istniejących stacji autogazu i potencjalnych inwestorów widzących przyszłość w gazowym segmencie rynku,
właścicieli i pracowników sklepów i barów, bez których niepodobna wyobrazić sobie większości stacji paliw - stąd realny, wzorcowo zaaranżowany sklep i zatowarowany,
właścicieli stacji serwisowych, warsztatów, które coraz częściej uzupełniają bogatą ofertę stacji - Stacja serwisowa to propozycja także dla wielu warsztatów samochodowych poszukujących możliwości rozwoju na polskim rynku.
Tegoroczne targi "Stacja Paliw 2004" to przede wszystkim
- duży zastrzyk wiedzy
- gdyż z roku na rok organizator Wystawy kładzie nacisk na stronę merytoryczną tej imprezy. Pod hasłami "konferencje", "szkolenia" czy "stoliki eksperckie" kryją się informacje, które na pewno okażą się przydatne w codziennej pracy.

Szkolenia, konferencje - program

Nowość: Stacja Serwisowa - części oryginalne i porównywalnej jakości

Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej czeka nas prawdziwa rewolucja w motoryzacji. Od 1 maja br. zacznie obowiązywać polska wersja rozporządzenia Komisji Europejskiej 1400/2002, znanego jako GVO lub Block Exemption, które umożliwia m.in. otwarcie oficjalnych sieci sprzedaży samochodów oraz warsztatów autoryzowanych na alternatywne systemy dystrybucji części zamiennych (określanych w GVO jako "części oryginalne oraz części porównywalnej jakości"). Kto szybciej skorzysta z pojawiającej się szansy, ten zdobędzie lepszą pozycję na polskim rynku. W tej zupełnie nowej sytuacji naturalne jest spotkanie potencjalnych klientów z właścicielami i przedstawicielami stacji dealerskich oraz warsztatów naprawczych. Stąd także organizowana wspólnie z Polską Izbą Motoryzacji (PIM) nowa część wystawy "Stacja Serwisowa - Części oryginalne i porównywalnej jakości" na tradycyjnej Stacji Paliw.

Modelowy sklep

Prawdziwym hitem na majowych targach Stacja Paliw będą "sklepy przystacyjne". Sklepy te to wszakże nie supermarkety. Nie robi się w nich dużych zakupów. Pełnią funkcję podręcznych sklepów, w których w każdej chwili można kupić artykuły pierwszej potrzeby, w dowolnej porze dnia, nocy, w święta i w dni wolne od pracy. Jedni korzystają z tych sklepów z przyzwyczajenia, inni - gdy pamięć zawodzi. Sklepy przystacyjne służą już nie tylko kierowcom, ale również gospodyniom domowym i dzieciom.
Jak przystało na modelowy obiekt - opracowanie projektu wzorcowego sklepu powierzono fachowcom. Zadania podjął się Cezary Filipowicz z firmy MES Rota, który wykona również aranżację wnętrza o powierzchni - 40 m kw. Więcej - udzieli zainteresowanym bezpłatnych konsultacji, a nawet… podaruje projekt! Wystarczy się zgłosić!
Jak każdy sklep, także i ten zostanie wzorcowo zatowarowany. Nie będzie pustych półek! Zadbają o to tacy dostawcy, jak: Haribo - żelki, słodycze, Kaliszanka - ciastka i ciasteczka, JohnKing Polska - piwa z całego świata, Carey Agri - luksusowe alkohole, Ruch - prasa, Frigo - lodówki, Dorapol - słodycze, chałwy. Artykuły motoryzacyjne dostarczą: Organika, Carpol, Autoland. Bez wątpienia najwięksi dostawcy i przednie marki - wszak właściwy dobór asortymentu przesądza o zyskach z działalności handlowej. Jak zapewnia Iza Marcinkiewicz - organizator wystawowego sklepu - to jeszcze nie koniec. - Kompletną ofertę naszego sklepu będzie można zobaczyć na targach.
Niejeden właściciel stacji gubi się często w natłoku ofert i ma problemy zarówno ze znalezieniem odpowiednich dostawców - chciałby mieć ich jak najmniej - jak również z tym, co tak naprawdę w tym sklepie powinno się znaleźć. Realną i wyczerpującą odpowiedzią na te problemy i potrzeby będzie modelowy sklep na stacji.
LPG: wybudujemy stację, otworzymy warsztat i pojeździmy na gazie
14 maja - trzeci dzień targów - wielki finał triatrlonu "Stacji Paliw 2004". Dlaczego Wielki Finał? Ano dlatego, że zakończony wielkim wydarzeniem, czyli Dniem Otwartym Autogazu. Tego dnia na targach królowało będzie to ekologiczne paliwo, zamienne względem benzyn budzące jednak nadal wiele kontrowersji, m.in. z uwagi na obciążenia LPG podatkiem akcyzowym, wpływ gazu do napędu na silniki samochodów, itd.
Dzień Otwarty Autogazu to trzy panele, skierowane do zróżnicowanych grup odbiorców:
Do właścicieli stacji paliw i potencjalnych inwestorów w moduły tankowania LPG - panel typowo branżowy, inwestycyjny, w którym przedstawione zostaną najnowsze rozwiązania techniczne i technologiczne wraz ze sprzętem i oprzyrządowaniem.
Do firm, właścicieli i potencjalnych kandydatów zamierzających prosperować i już prosperujących w obszarze "montaż instalacji samochodowych". Podejmiemy próbę odpowiedzi na pytania: Czy jest jeszcze miejsce na rynku dla nowo powstających warsztatów montażowych? Czy obecnie funkcjonujące firmy są konkurencyjne względem siebie?
Do użytkowników samochodów z instalacją LPG lub tych, którzy zamierzają dopiero wyposażyć swoje auta w instalację gazową. Potencjalni uczestnicy tego panelu to zarówno przysłowiowy Kowalski, jak i firma posiadająca flotę samochodową, jak np. korporacja taksówkowa.
Podczas panelu spróbujemy odpowiedzieć sobie również na pytanie, czy LPG jako substytut paliw tradycyjnych faktycznie minimalizuje koszty transportu i eksploatacji. To, że cena gazu jest niższa, wiedzą niemalże wszyscy. Nie wszyscy jednak są pewni tego, jaki faktyczny wpływ na eksploatację samochodu ma gaz. Czy z tego powodu koszty nie rosną?

Bankiet

Raz w roku branża paliwowa, wystawcy i zaproszeni goście spotykają się na oficjalnym bankiecie targów Stacja Paliw. Spotkanie to zawsze jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Rokrocznie organizator zaskakuje nie tylko licznymi atrakcjami, ale co najważniejsze wspaniałą i niezapomnianą atmosferą. O tym wydarzeniu po prostu się mówi.
W tegorocznym programie przewidziano m.in.: uroczyste uhonorowanie zwycięzców konkursu na "Produkt Roku 2004", pokaz rewiowy, turniej bowlingowy. Organizator nie zapomniał również o potrzebujących. Podczas bankietu przeprowadzona będzie aukcja dzieł sztuki oraz przedmiotów znanych osobistości branży. Uzyskane środki zostaną przekazane na rzecz fundacji wspomagającej kobiety walczące z rakiem piersi. Wieczór poprowadzi Szymon Majewski.

Konkurs "Produkt Roku 2004"

Do zmagań o tytuł "Produkt Roku 2004" staje kilkanaście firm, a raczej ich najnowszych produktów. Komisja konkursowa oceni produkty i usługi już pierwszego dnia targów i ogłosi swój werdykt. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas bankietu targowego. W tym roku Produkt Roku wytypuje również tzw. publiczność targów. Można głosować za pośrednictwem naszej strony internetowej www.paliwa.pl. Głosowanie - zgodnie z regulaminem - zostało już rozpoczęte. Zwiedzający targi mogą też głosować bezpośrednio - w stoisku Polskiej izby Paliw Płynnych.

HOMEStrona główna - CER Home Page NEXTNastępna strona - Next page


INTERNET CONSULTANT