Krzysztof Gierałtowski – Ludzie polskiej kultury

Szanowni Państwo,

Pragnąc utrwalić dorobek polskiej fotografii, Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, chce stworzyć serię ekskluzywnych numerowanych od 1 do 100 Tek autorskich. Projekty takie realizowane są na świecie, ale w Polsce brak w tej mierze jakichkolwiek doświadczeń.

Dyrektor Muzeum Maciej Beiersdorf znając moją 80tys. kolekcję czarno-białych portretów wybitnych Polaków z lat 1960-2000, zaproponował mi realizację pilotażowej Teki utrwalającej niebanalnie ujęte sylwetki polskich indywidualności drugiej połowy XX wieku.

Wykonana z bezkwasowych surowców archiwalna teka zawierać będzie 1 wykonany przeze mnie ręcznie fotogram w passpartou oraz 43 fotogramy archiwalne na 330g/m2 kartonie Traditional Photo Paper Epsona w formacie 293x420mm. Wszystkie zdjęcia będą numerowane i sygnowane. Prace z Teki, których listę załączam, można oglądać wśród zdjęć czarno-białych na stronie www.gieraltowski.pl. lub na strnie internetowej “PŚ”. Portrety opatrzone zostaną moimi odautorskimi komentarzami i odsyłaczami encyklopedycznymi do biogramów w formie wkładki zeszytowej.

[nggallery id=4]

Realizacja Tek jest projektem non profit bo ich sprzedaż ma finansować produkcję, która pozwoli ofiarowywać pozostałe renomowanym kolekcjom muzealnym krajowym i zagranicznym, poczynających od tych które posiadają już portrety Polaków mojego autorstwa. Teka nr 1 zostanie na jesieni przekazana Bibliotece Narodowej, która obok Muzeum Historii Fotografii objęła patronat nad projektem.

Promocji Teki i związanych z jej wytworzeniem Firm będzie służyła seria wystaw prezentująca jej zawartość w 5-6 polskich miastach, centrach kultury. Teka i towarzysząca jej wystawa zostały już zaproszone w 2010 przez Galerię Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Forum Ekonomiczne w Krynicy.

Partnerami produkcyjnymi pod nadzorem Galerii/Studio Gierałtowskiego i Muzeum Historii Fotografii w Krakowie będą sponsporzy profesjonalni pierwszych 15 tek, Epson Europe B.V. Oddział w Polsce oraz ProfiLab, Laboratorium Fotografii Profesjoinalej. Teki zawierały będą, certyfikat autentyczności i muzealnej trwałości.

Załączam katalog mojej ostatniej wystawy zawierający CV oraz zestawienie współpracujących przy niej mediów. Teka jest pierwszą taką produkcją na rodzącym się w Polsce rynku fotografii artystycznej. Moje doświadczenie we współpracy z mediami przy organizacji wystaw, daje mi przekonanie o dużej sile nośnej tego prestiżowego projektu, który pokażę ludzi polskiej kultury i zachowa ich obraz dla przyszłych pokoleń. Współpraca przy powstawaniu Tek przyczyni się do wzrostu prestiżu zaangażowanych firm.

Poszukuję partnera, który poprzez subskrybcyjny zakup 10 Tek w cenie 1,5 tys. euro za sztukę pokryje koszty rozwoju projektu. Jego udział będzie honorowany w fomie karty z tekstem promocyjnym, wkładanej do wszystkich 100 Tek, np. może to być facsimile odręcznego listu Prezesa Państwa Firmy. Pozyskane Teki mogą być przekazywane przez Sponsora muzeom lub bibliotekom z towarzyszącym temu public relation, bądź ofiarowywane Jego gościom.

Jeżeli udział w Projekcie zainteresuje Państwa, to proszę o krótkie spotkanie żebym mógł zademonstrować prototyp teki.

Z wyrazami szacunku,

Krzysztof Gierałtowski Warszawa, lipiec 2009

Członek Związku Polskich

Artystów Fotografików ZPAF

Członek Korespondent Niemieckiego

Towarzystwa Fotograficznego DPGh

03-704 Warszawa

ul. Panieńska 9 m 7

tel. 0/602 36 45 43

[email protected]

www.gieraltowski.pl

Artykuł dodano w następujących kategoriach: Galeria.