Polsat Plus sprzedał Polkomtel. Liczy na rozwój sieci 5G

  • Grupa Polsat Plus sprzedała pakiet 99,99 proc. udziałów spółki Polkomtel Infrastruktura firmie Cellnex Poland. Spółka liczy na rozbudowę swojej sieci 5G w Polsce.
  • Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, Cyfrowy Polsat i Polkomtel, wchodzące w skład Grupy Polsat Plus, sprzedały 8 lipca kontrolny pakiet 99,99 proc. udziałów spółki Polkomtel Infrastruktura firmie Cellnex Poland, podmiotowi zależnemu od Cellnex Telecom. „W szczególności transakcja obejmowała pasywne i aktywne warstwy mobilnej infrastruktury Grupy Polsat Plus, na które składa się około 7 tys. lokalizacji oraz około 37 tys. różnych systemów on-air, a także sieć transmisyjna” – czytamy w komunikacie Grupy Polsat.
  • Poprzez transakcję, Grupa Polsat Plus liczy na przyspieszenie rozwoju technologii 5G i rozbudowę swojej sieci 5G w Polsce.
  • „To, co należy podkreślić, to fakt, że sieć rdzeniowa Polkomtelu wraz ze wszystkimi częstotliwościami służącymi do świadczenia klientom w Polsce usług w technologii 5G, jak również w technologiach 2G/3G/LTE pozostaje w posiadaniu Grupy Polsat Plus.” – zaznaczono ponadto w komunikacie.

Źródło: Stowarzyszenie Polskich Mediów, 12 07 2021

Artykuł dodano w następujących kategoriach: Biznes.