Polska i Rosja

Wydawnictwo
Biały Kruk
Ilość stron
440
Rok wydania
2022

Historia napiętych stosunków Polski i Rosji. Poznaj przyczyny brutalnych ataków na demokratyczne państwo na przestrzeni wieków!

“Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.” to pozycja obowiązkowa nie tylko dla pasjonatów historii, ale też dla każdego świadomego obywatela, który, obserwując otaczającą go rzeczywistość, zaczyna obawiać się o swoje bezpieczeństwo w świecie rosnących nastrojów totalitarnych.

Dlaczego Polska została kilkukrotnie zaatakowana przez Rosję? Dlaczego silne państwo polskie stanowi zagrożenie dla wschodniego despotyzmu? Jak Moskwa z biednego, nierozwiniętego skrawka ziemi zmieniła się w policyjne imperium? Na te pytania odpowiedzi szukać będziemy, prześwietlając zawiłe relacje zwaśnionych krajów od samego początku, czyli powstania obu państw. Wybitny historyk, znawca Rosji, Andrzej Nowak, zręcznie opisuje dynamikę stosunków polsko-rosyjskich, posiłkując się newralgicznymi danymi zgromadzonymi w archiwach moskiewskich, co rzuca na historię nowe, unikalne światło.

Artykuł dodano w następujących kategoriach: Książki.